TPI kopie dołki pod WP

TP Internet, większościowy akcjonariusz Wirtualnej Polski chce zmienić statut spółki z prowadzenia portalu na pośrednictwo finansowe. Proponowane zmiany nie mają jednak żadnego wpływu ani na działalność spółki, ani na portal ze względu na nadzór zarządcy. Działania TPI to kolejny etap walki z mniejszościowymi akcjonariuszami.

Jak poinformował nas Piotr Michalski, rzecznik prasowy TPI, spółka-córka TPSA wystąpiła do zarządu Wirtualnej Polski SA o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, na którym zaproponuje istotną zmianę przedmiotu działalności WP. W przekonaniu TPI, WP powinna zajmować się prowadzeniem pośrednictwa finansowego, a nie portalu.

Zmiana statutu WP nie wpłynie jednak na sposób działania samej spółki i portalu z tego względu, że Wirtualną zarządza teraz zarządca (przypomnijmy, że został on ustanowiony przez sąd, który zadecydował o odsunięciu zarządu WP od sprawowania swojej funkcji).

Wojciech Reguła, zarządca WP jest zaskoczony propozycją TPI. Jak powiedział dla "Pulsu Biznesu", takie postępowanie można zakwalifikować w kategoriach szkodliwego działania dla spółki.

Zarządca zdementował też pogłoski (źródłem których było m.in. TPI) mówiące o utracie płynności finansowej przez spółkę w połowie sierpnia br.

Zdaniem mniejszościowych akcjonariuszy, takie działania TPI mają doprowadzić do zmuszenia udziałowców do sprzedaży akcji.